Yolculuğu Nasıl Daha Ucuza Getirdim?✈️ İtalya

Yolculuğu Nasıl Daha Ucuza Getirdim?✈️ İtalya

İtalya Seyahatim

Seyahat, özellikle de havayolu aracılığı ile seyahat günümüzde son derece pahalı hale geldi. Özellikle bütçesi sınırlı insanların karşısına ani yurtdışı seyahatleri çıktığında bütçelerinin çok büyük kısmı bir anda seyahat masraflarına gitmiş oluyor. Yakın zamanda gerçekleştirdiğim İtalya seyahatimde bu durumu bizzat deneyimleme şansım oldu ve uçak bileti benim için en büyük sorundu. İtalya’nın tarih kokan sokaklarını ve lezzetli yemeklerini görmeyi çok istiyor olmama rağmen bir yandan da yaptığım masrafların endişesi içindeydim.  Aslında yurtdışına çıkış amacım, geçtiğimiz yıl eğitimi için İtalya’ya taşınmış ve orada yaşayan bir arkadaşımı ziyaret etmekti. Uçak bileti için paramı uzun süre önceden biriktirmeye başlamış olsam bile benim için halen bir sorundu. Fakat bu sorunu, varlığını bir arkadaşımdan öğrendiğim Getlug sayesinde çözdüm. Siz de eğer havayolu seyahatleriniz konusunda benimle benzer sorunları deneyimliyorsanız, emininim ki vereceğim tavsiyeler sizin için de faydalı olacak...

Yolculuğu Nasıl Daha Ucuza Getirdim ?

Daha önce de söylediğim gibi İtalya’ya arkadaşımı görmeye gitmeyi çok istiyordum ve bilet benim için ciddi bir sorundu. Bu sorunu arkadaşımın verdiği bir tavsiye ile çözebileceğimi fark ettim. İlk olarak biletimi aldım ve daha sonra da Getlug isimli uygulamayı telefonuma indirip üye oldum. Uygulamada bir ilan açtım ve hangi ülkeye, hangi şehre gideceğimi yazdım ve valizimde ne kadar boş yer olduğunu belirttim zaten sadece arkadaşımı görmeye gittiğim için valizim bomboştu ve valizime fazlaca eşya alma şansım vardı. Daha sonra bir kullanıcıdan mesaj aldım. İtalya’ya taşınan bir arkadaşına Türkiye’de kalan eşyalarını göndermesi gereken bir kişi benimle iletişime geçti. Arkadaş ile uygun fiyata anlaştım ve eşyaları valizime yerleştirip Roma’ya indiğimde eşyaları alacak kişiye teslim ettim. Böylece hem eşyalar sahibine daha hızlı ve masrafsız şekilde ulaşmış oldu, hem de benim uçak biletim neredeyse yarı yarıya ucuzladı. Kısacası, eğer seyahat etmek istiyorsanız ve uçak biletininin fiyatını cebinizi yakıyorsa, her zaman işinizi kolaylaştırabilecek yöntemler olduğunu unutmayın. 

 

Uçak Biletini Ucuza Getirmek Bana Ne Gibi Avantajlar Sağladı ?

Uçak bileti Roma’ya arkadaşımın yanına gitmeden önce kafamda en çok soru işareti oluşturan ve canımı en çok sıkan masraf konumundaydı. Fakat Getlug uygulaması ile bu masrafı ciddi şekilde azalttım. Uçak biletinden yaptığım tasarrufla da gezimi daha keyifli hale getirdim. Roma’ya arkadaşımın yanına gittikten sonra şehir içinde gidilebilecek birçok önemli lokasyona rahatça gittim çünkü para sorunum ciddi şekilde hafiflemişti. En güzel makarnaları ve pizzaları yeme şansına sahip oldum. Hatta sadece Roma’yı gezmekle kalmadım, bilet fiyatından ettiğim tasarruf sayesinde Napoli’ye de gitme şansını yakaladım. Napoli’nin meşhur pizzalarının tadına baktım ve sevdiklerime de İtalya’dan hatıralık hediyeler de alarak döndüm. Kısacası, yurt dışına seyahat amaçlı gitmek günümüzde birçok bütçe için gerçekten zorlayıcı olsa da yeterince araştırıp Getlug benzeri uygulamaları bulduğunuzda daha kolay hale gelebiliyor. Eğer siz de herhangi bir sebeple yurt dışına gidecekseniz ve uçak bileti masrafı gözünüzü korkutuyorsa, bu tip alternatif yöntemlerden yararlanmayı deneyebilirsiniz.

 

Gezi ve Yardımlaşma Bir Arada

Seyahatleri daha ucuz hale getiren alternatif yöntemlerin tek faydası tasarruf etmeyi sağlaması değil, aynı zamanda bir yardımlaşma köprüsü de kurması. Siz seyahatinizi daha uygun fiyata getirirken aynı zamanda belki de çok hayati bir belgenin ya da ürünün daha kısa zamanda alıcısına ulaşmasını sağlıyorsunuz. Böylece ortaya karşılıklı bir yardımlaşma çıkıyor. Seyahate çıkarken  aynı zamanda başka insanlara da faydanızın dokunması gerçekten mutluluk verici bir durum olsa gerek. Bu nedenle de bu tip alternatif yöntemler oldukça yerinde tercihler olacaktır. 

 

 

Other You May Like Blog Posts